preload
Część 2


Japoński na Szóstkę
Część 2Dla średnio zaawansowanych

Autor: Maria Waśniewska
Liczba lekcji: 15 (w tym 3 lekcje próbne)


Bezterminowy dostęp:
79 zł
じゅぎょう 16: このえいがはおもしろいです。
Na tej lekcji poznamy przymiotniki, jak też ich odmianę oraz użycie w zdaniu. Nauczymy się zadawać pytania o wrażenia, w odpowiedzi na które użyjemy właśnie przymiotników. Pod koniec lekcji poznamy kilka znaków kanji.


じゅぎょう 17: やすみがすきです。
Teraz poznamy dwa bardzo przydatne słowa: "lubić" i "nie lubić", w języku japońskim występujące w postaci przymiotników. Poznamy także nowe słownictwo określające pory roku, kolory, nauczymy się także kilku przysłówków stopniujących przymiotnik. Będziemy również kontynuować poznawanie znaków kanji.


じゅぎょう 18: 日本語をはなしましょうよ。
Dowiesz się, jak tworzyć propozycje oraz jak zaoferować komuś pomoc. Pokażę Ci również, jak powiedzieć, że coś trwało godzinę lub kilka godzin, poznasz też kilka partykuł używanych przez Japończyków w życiu codziennym, których użycie sprawi, że Twoje wypowiedzi będą brzmiały naturalnie. Poznamy także kilka nowych czasowników.


19
Lekcja 19: W sklepie kupiłem trzy długopisy i jedną książkę.
じゅぎょう 19: みせでペンをさんぼんと本をいっさつかいました。
Zapoznam Cię z japońskimi liczebnikami i klasyfikatorami, ich odmianą oraz użyciem. Nauczymy się liczyć poszczególne rzeczy (takie jak urządzenia, długopisy, książki, zwierzęta czy szklanki napoju), pokażę Ci również dużo nowego słownictwa.
Niedostępna


20
Lekcja 20: Na trzecim piętrze centrum handlowego kupiłem dwa obrazki.
じゅぎょう 20: デパートのさんがいでえをにまいかいました。
Liczebników i klasyfikatorów część dalsza - nauczymy się liczyć kolejne przedmioty (takie jak kartki papieru, piętra, małe przedmioty itp.), jak również ludzi. Połączymy to z poznawaniem nowych przydatnych słówek oraz nowych znaków kanji.
Niedostępna


21
Lekcja 21: Przepraszam, mógłbyś otworzyć okno?
じゅぎょう 21: すみません、まどをあけてください。
Na tej lekcji poznamy kolejny etap odmiany czasownika: formę łączną. Poznamy także różnego rodzaju zdania z jej użyciem, między innymi nauczymy się formułować prośby.
Niedostępna


22
Lekcja 22: Przepraszam, czy mogę tego użyć?
じゅぎょう 22: すみません、これをつかってもいいですか。
Będziemy kontynuować ćwiczenie formy łącznej, tym razem poprzez układanie zdań wyrażających pozwolenie i zakaz. Poznamy nowe słownictwo, między innymi przydatne wyrazy "dlaczego" i "ponieważ" i nauczymy się je wykorzystywać w praktyce.
Niedostępna


23
Lekcja 23: Uczę się w tej chwili japońskiego.
じゅぎょう 23: 私は今日本語をべんきょうしています。
Pokażę Ci czas ciągły, którego używamy mówiąc o czynności trwającej w danej chwili oraz o stanie będącym wynikiem jakiejś czynności. Poznamy także słownictwo z zakresu pogody oraz dowiesz się, jak używać w zdaniu słówek "od... do...".
Niedostępna


24
Lekcja 24: Mam na sobie czarne spodnie i niebieską koszulkę.
じゅぎょう 24: 私はくろいズボンをはいて、あおいシャツをきています。
Na tej lekcji nauczymy się opisywać ludzi - ich wygląd, ubranie, charakter. Poznamy też dużo nowego słownictwa wykorzystywanego w tego rodzaju opisach.
Niedostępna


25
Lekcja 25: Źle się czuję...
じゅぎょう 25: ぐあいがわるいです...
Tutaj dowiesz się, co powiedzieć, kiedy coś Ci dolega. Udamy się również do lekarza i poznamy słownictwo przydatne w takich sytuacjach. Pod koniec lekcji pokażę Ci kilka nowych znaków kanji.
Niedostępna


26
Lekcja 26: Mój pokój jest duży i jasny.
じゅぎょう 26: 私のへやはおおきくて、あかるいです。
Poznamy formę łączną przymiotników i rzeczowników, czyli dowiemy się, jak je łączyć w zdaniu. Nauczę Cię również słownictwa do opisu mieszkania, domu lub pokoju: nazw pomieszczeń i różnych przedmiotów. Lekcję zakończymy kolejną porcją znaków kanji.
Niedostępna


27
Lekcja 27: Idę do stołówki zjeść lunch.
じゅぎょう 27: しょくどうに昼ごはんを食べに行きます。
Dowiemy się, co można robić lub gdzie można udać się w wolnym czasie, nauczymy się także konstrukcji "Iść w celu...", "Iść, aby...". Poznasz tutaj również formę prostą wyrazów oraz nauczysz się, jak ją stosować w nieformalnej rozmowie, na przykład z bliskimi znajomymi.
Niedostępna


28
Lekcja 28: Bardzo lubię rysować.
じゅぎょう 28: えをかくことが大好きです。
Poznamy inne sposoby wykorzystywania formy prostej, między innymi w prośbach o nierobienie czegoś. Nauczysz się również mówić, że lubisz lub nie lubisz czegoś robić oraz że jesteś w czymś dobry lub kiepski. Poznamy także słownictwo określające sport lub różnego rodzaju hobby. Pod koniec poznasz kolejne znaki kanji.
Niedostępna


29
Lekcja 29: Myślę, że sprawdzian poszedł mi dobrze.
じゅぎょう 29: テストはよかったとおもいます。
Na tej lekcji nauczę Cię tworzyć czas przeszły formy prostej oraz mowę zależną ("Myślę, że...", "On powiedział, że..."), przy której forma prosta jest nam potrzebna. Poćwiczymy również rozmowę nieformalną z użyciem czasu przeszłego.
Niedostępna


30
Lekcja 30: Planuję podarować mamie ładny prezent.
じゅぎょう 30: 母にきれいなプレゼントをあげるつもりです。
Wybierzemy się na przyjęcie urodzinowe i poznamy różnego rodzaju słownictwo i wyrażenia przydatne przy wręczaniu prezentu, składaniu życzeń itp. Poznamy określenia "coś" oraz "nic", ich użycie w zdaniu oraz konstrukcję gramatyczną wyrażającą jakiś zamiar. Pod koniec nauczę Cię również mówić o emocjach i uczuciach.
Niedostępna


TEST
Test końcowy
テスト
Test końcowy sprawdzający i oceniający Twoją wiedzę po przerobieniu kursu.