preload
Część 1


Japoński na Szóstkę
Część 1Dla początkujących

Autor: Maria Waśniewska
Liczba lekcji: 15 (w tym 3 lekcje próbne)


Bezterminowy dostęp:
69 zł
じゅぎょう 1: こんにちは!
Na pierwszej lekcji nauczysz się różnych przywitań i pożegnań, dowiesz się także, jak się grzecznie przedstawić i spytać rozmówcę o imię.


じゅぎょう 2: ひらがな
Poznasz podstawowy alfabet japoński - hiraganę. Dowiesz się, jak prawidłowo pisać po japońsku oraz jak wymawiać poszczególne dźwięki.


じゅぎょう 3: カタカナ
Wyjaśnię Ci dokładniej drugi japoński alfabet - katakanę. Poćwiczymy także zapisywanie po japońsku różnych imion, nazw miejscowości i innych wyrazów zapisywanych tym alfabetem.


4
Lekcja 4: Jestem Polakiem.
じゅぎょう 4: わだい:わたしはポーランドじんです
Dowiesz się, jak tworzyć proste zdania i pytania po japońsku oraz jak wygląda zaprzeczenie. Nauczysz się również dodatkowego słownictwa, abyś mógł powiedzieć coś o sobie, poznając nowych znajomych.
Niedostępna


5
Lekcja 5: Jestem studentem japońskiego.
じゅぎょう 5: わだい:わたしはにほんごのがくせいです。
Wprowadzenie przydawki rzeczownej - czyli jak połączyć dwa rzeczowniki w taki sposób, aby jeden opisywał drugi. Poznasz również partykułę własności, to znaczy jak powiedzieć, że coś jest moje, twoje itd.
Niedostępna


6
Lekcja 6: Która jest teraz godzina?
じゅぎょう 6: わだい:いまなんじですか。
Poznasz liczby japońskie, nauczysz się zadawać pytania o godzinę oraz czyjś wiek i dowiesz się, jak na takie pytania odpowiadać.
Niedostępna


7
Lekcja 7: Co to jest?
じゅぎょう 7: わだい:これはなんですか。
Na tej lekcji poznamy zaimki wskazujące. Zobaczymy, w jaki sposób różnią się one od polskich oraz jak je poprawnie stosować. Nauczymy się nazywać różne przedmioty oraz o nie pytać. Na końcu lekcji pokażę Ci kilka pierwszych znaków kanji.
Niedostępna


8
Lekcja 8: Tutaj jest mój pokój.
じゅぎょう 8: わだい:ここはわたしのへやです。
Nauczymy się nazywać różne miejsce oraz o nie pytać. Poznamy również następną partykułę, którą na język polski można przetłumaczyć jako "też". Pokażę Ci także większe liczby oraz jak je stosować, nie zawsze bowiem wygląda to tak samo, jak w języku polskim. Na zakończenie lekcji podam kilka następnych znaków kanji.
Niedostępna


9
Lekcja 9: Ile to kosztuje?
じゅぎょう 9: わだい:これはいくらですか。
Wybierzemy się na zakupy, czyli poznamy wszelkie przydatne w takiej sytuacji sformułowania. Poznamy także dużo słownictwa określającego jedzenie oraz nauczymy się, co powiedzieć w restauracji. Na końcu poznamy parę nowych znaków kanji.
Niedostępna


10
Lekcja 10: Co robisz?
じゅぎょう 10: わだい:なにをしますか。
Na tej lekcji poznamy pierwsze czasowniki, zapoznamy się z ich odmianą oraz poprawnym użyciem w zdaniu. Pokażę Ci także następne partykuły, które pomogą nam określić miejsce czynności oraz jej obiekt. Nauczymy się także nowych słówek, dzięki którym ułożymy dużo nowych zdań, pytań i odpowiedzi. Na końcu poznasz kilka sformułowań, które mogą się kiedyś przydać w rozmowie po japońsku.
Niedostępna


11
Lekcja 11: W niedzielę idę do kina.
じゅぎょう 11: わだい:にちようびにえいがかんにいきます。
Będziemy kontynuować tworzenie zdań przy użyciu czasowników - poznamy nowe słownictwo, partykułę określającą kierunek ruchu oraz czas wykonywania czynności. Poznamy też dni tygodnia i miesiące, jak i kilka nowych znaków kanji.
Niedostępna


12
Lekcja 12: Może obejrzymy razem film?
じゅぎょう 12: わだい:いっしょにえいがをみませんか。
Poznamy nowe określenia czasu, takie jak "jutro", "często", "codziennie" itp. Nauczymy się także tworzyć propozycje oraz na nie odpowiadać przecząco, jak i twierdząco. Rozszerzymy również nieco zasób naszego słownictwa, tworząc różnego rodzaju zdania.
Niedostępna


13
Lekcja 13: To jest zdjęcie mojej rodziny.
じゅぎょう 13: わだい:これは私のかぞくのしゃしんです。
Na tej lekcji poznamy słówka określające członków rodziny, dowiemy się także paru rzeczy o japońskiej uprzejmości. Poznasz nowe słówka, określające między innymi nazwy zawodów i zwierząt domowych. Poznamy bardzo ważny czasownik "być", który w języku japońskim pełni również kilka innych dodatkowych funkcji - dzięki niemu możemy na przykład powiedzieć, że coś mamy.
Niedostępna


14
Lekcja 14: Gdzie jest kawiarnia?
じゅぎょう 14: わだい:きっさてんはどこですか。
Nauczymy się dokładnie określać położenie przedmiotów oraz miejsc: "pomiędzy", "obok", "za" itp. Nauczymy się pytać o drogę, dowiesz się też, jak na takie pytania odpowiedzieć. Poszerzymy również nasze słownictwo oraz dowiemy się czegoś nowego o partykule oznaczającej "też".
Niedostępna


15
Lekcja 15: Wczoraj spotkałem się ze znajomymi.
じゅぎょう 15: わだい:きのうともだちにあいました。
Na ostatniej lekcji będziemy kontynuować naukę czasowników, poznamy również czas przeszły oraz różne określenia czasu. Pokażę Ci także słówka na poszczególne dni miesiąca, nauczymy się też pytać o datę urodzin oraz na takie pytania odpowiadać.
Niedostępna


TEST
Test końcowy
テスト
Test końcowy sprawdzający i oceniający Twoją wiedzę po przerobieniu kursu.